Zapraszamy do udziału w akcji: RODACY BOHATEROM - WESPRZYJ POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH, której głównym organizatorem jest: Stowarzyszenie Odra-Niemen, Patronat: Miasto Gliwice oraz TVP Katowice. Celem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach. Dla kogo przeznaczona jest pomoc:

BIAŁORUŚ – Stowarzyszenie Żołnierzy AK na Białorusi – środowisko w Grodnie, środowisko w Lidzie, środowisko w Brześciu

LITWA – Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień’39

UKRAINA – Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych

Sybiracy, polskie szkoły oraz polskie rodziny i środowiska rozwijające i podtrzymujące polską tożsamość i kulturę narodową.

Lista artykułów do wzorcowej paczki (mogą być drobne różnice): cukier 1 kg, konserwy mięsne lub rybne- 300 g, ryż 1 kg, kasza 400 g, herbata w torebkach 50-100 sztuk, kakao 100-200 g, makaron 250-1000 g, warzywa w puszcze, owoce w puszcze, czekolada 100 g, olej duży 1 l, duże i małe opakowania ciastek  i cukierków, kawa sypana i rozpuszczalna po 250 g, kartka świąteczna – koniecznie z życzeniami.

Paczki prosimy przynosić do Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach w dniach od 11 do 20 grudnia w godzinach od 7:45 do 15:00

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Prezesem naszego koła. Materiał zrealizowano za posrednictwem telewizji Imperium Tv

<<<Kliknij tutaj>>>

 

Od lipca w Gliwicach prowadzimy prace związane z adaptacją obiektu biurowego i przekształceniem go w schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Podstawowe prace zostały już zakończone. W pracach tych wspierał nas Habitat for humanity. Dzięki współpracy z ta organizacją w pracach adaptacyjnych pomagali nam nastepujące ekipy wolontariuszy: wolontariusze z Habitat for humanity, wolontariusze z firmy Stanley Black&Decker, wolontariusze ze Stanów Zjednoczonych, studenci z Arizony i Hawajów (z programu stypendialnego Dorrance Study Abroad), wolontariusze lokalni i członkowie szkolnej grupy Campus Chapter z Gliwic.
Serdecznie wszystkim dziekujemy.

Przeczytaj więcej:

<<<KLIKNIJ TUTAJ>>> oraz <<<TUTAJ>>>

oraz

<<1>>

<<2>>

<<3>>

<<4>>

<<5>>

<<6>>

<<7>>

<<8>>

Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym. I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie - wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie, tak jak Bóg wam przebaczył w Chrystusie. (Ef 4, 29-32).

Te słowa były mottem kolejnego już, 17 spotkania określonego jako "Dzień czystości słowa". Pomysłodawcą i zarazem osobą najbardziej zaangażowaną  w tworzenie tego spotkania jest pani Ania Eberhardt (vice prezes naszego koła) Gościem spotkania był Paweł Flis, Starszy Brat Zgromadzenia.Braci Albertynów. W przeszłości był odpowiedzialnym za prowadzenie domu pomocy społecznej i przytuliska dla bezdomnych. Pełnił także funkcje radnego generalnego, sekretarza i mistrza nowicjatu.

Zobacz zdjęcia  <<<kliknij tutaj>>>

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziełami św. Brata Alberta na Eucharystię w czwartek 28 września 2017 r. która odbędzie się w Klubie Integracji Społecznejw Gliwicach ul. Zwycięstwa 27 oficyna I piętro – od godz. 16.15.
Po Eucharystii   zapraszamy do udziału w Zebraniu Sprawozdawczym Koła Gliwickiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, za I półr. 2017 r.

Od 1 lipca trwają intensywne prace adaptacyjne na naszym najnowszym obiekcie.  Uruchomienie placówki nastapi jesienią 2017 roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obecnego etapu prac remontowych. <<<Zobacz zdjęcia>>>