W dniu 8 czerwca 2019 roku odbyła się pielgrzymka do Ecce Homo. Nasze koło współuczestniczyło w organizacji tego spotkania. Eucharystii przewodniczył ks. Zygmunt Klim. Wspominano o zmarłym niedawno Jerzym Marszałkowiczu. Oprócz Drogi Krzyzowej i Koronki Do Miłosierdzia Bożego  w Sanktuarium odbyło  się również przedstawienie o św. Bracie Albercie pt. "Uratowani" w wykonaniu amatorskiego teatru Brawo my! z Igołomi.

<<<ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Dziś nad ranem (13 maja) w szpitalu w Nysie zmarł Jerzy Adam Marszałkowicz założyciel Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Miał 88 lat. Od 1981 r. mieszkał z bezdomnymi.

Wiosną 1981 r. był inicjatorem, a następnie współzałożycielem dzisiejszego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, stowarzyszenia niosącego pomoc bezdomnym przez tworzenie dla nich schronisk. Towarzystwo zostało zarejestrowane 2 listopada 1981 r. W noc Wigilii Bożego Narodzenia 1981 r., za zgodą kard. Henryka Gulbinowicza opuścił Seminarium i zamieszkał z dziesięcioma bezdomnymi w pierwszym schronisku Towarzystwa przy ul. Lotniczej we Wrocławiu. Za pośrednictwem Jerzego Marszałkowicza powstało wiele innych schronisk m.in. w Gliwicach–Bojkowie. Przez ostatnie lata mieszkał z bezdomnymi w schronisku w Bielicach.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gliwickie składa serdeczne podziękowania za okazane wsparcie wszystkim, którzy przekazali 1% podatku dochodowego na rzecz naszej organizacji.
Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu mozemy realizować szerokie działania i wspierać naszych podopiecznych
Takie postępowanie utwierdza w przekonaniu, że wśród nas są wspaniali ludzie, którzy nie oczekując nic w zamian, zawsze zdecydowani są na udzielenie pomocy potrzebującym.
Raz jeszcze Dziękując Wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wielkiej wdzieczności

Zarząd Koła i Pracownicy

NIE LĘKAJCIE SIĘ !
OTWÓRZCIE ,
A NAWET OTWÓRZCIE
NA OŚCIEŻ DRZWI CHRYSTUSOWI

JAN PAWEŁ II (22 PAŹDZIERNIKA 1976 R.)

CODZIENNEJ RADOSNEJ GOTOWOŚCI
NA SPOTKANIEZ JEZUSEM CHRYSTUSEM

ŻYCZĄ

ZARZĄD KOŁA , PRACOWNICY, WOLONTARIUSZE,
I PODOPIECZNI PLACÓWEK