W dniu 09-12-2017r. reprezentaci naszego koła (na czele z Prezesem Janem Sznajderem) złożyli wizytę w szkole podstawowej nr 8 w Gliwicach (Bojków). Celem wizyty była prezentacja działalności dobroczynnej naszego koła, oraz prezentacja części życiorysu Brata Alberta związanego z powstańczą walką i działalnością patriotyczną. Planowane są kolejne spotkania dotyczące m.in.:działaności artystycznej Brata Alberta (malarstwo i poezja) oraz dziłalności zakonnej i poświęcenia się pracy na rzecz biednych i bezdomnych. Zobacz zdjęcia ze spotkania <<<Kliknij Tutaj>>>

Życzymy Wam Nowego Roku
pełnego optymizmu, radości,
szczęścia i powodzenia.
Niech w nadchodzącym roku 2018
spełnią się Wasze wszystkie marzenia!

 

Zarząd koła i jego członkowie, pracownicy i wolontariusze

W 2018 roku mija 30 lat działalności naszego koła. W dniu 13 lutego 1988 roku w budynku katechetycznym przy ul. Kościelnej 6 w Gliwicach odbyło się pierwsze Zebranie Wyborcze do Władz Naszego Koła. W tamtym czasie nazwa stowarzyszenia  brzmiała "Towarzystwo Pomocy im. Adama Chmielowskiego". Na Zebraniu Wyborczym było 46 osób. Z ramienia Zarzadu Głównego w zebraniu uczestniczyła Przewodniczaca Zarządu Głównego pani dr Wanda Jadwiga Kozaczyńska. Inicjatorem powołania Koła Gliwickiego był pan Roman Hofman. W wyniku wyborów został on również pierwszym Prezesem Naszego Koła. Należy nadmienić, że w skład pierwszego składu Zarzadu Koła wszedł obecny Prezes naszego koła,  pan Jan Sznajder. Objął on funkcje vice prezesa Koła Gliwickiego. Następnym krokiem zalegalizowania działalności naszego koła, była uchwała nr 159 Zarządu Głównego. Treść tej uchwały brzmi nastepująco: " Z dniem 15 lutego 1988 roku powołuje sie Koło Gliwickie...."

Szanowni Państwo!

W tym roku po raz kolejny mamy możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy Was, abyście darowali 1% na pomoc osobom bezdomnym.

Dla Państwa wygody udostępniamy darmowy program ( on line) do wypełniania deklaracji podatkowych, który posiada wpisany w odpowiedniej rubryce nasz numer KRS

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych zapachem świątecznych wypieków, nutą wspólnie śpiewanej kolędy, ciepłem kochających serc, bliskością, pokojem i radością.
Wszystkim podopiecznym,  pracownikom i członkom stowarzyszenia

życzy Zarząd Koła

Zapraszamy do udziału w akcji: RODACY BOHATEROM - WESPRZYJ POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH, której głównym organizatorem jest: Stowarzyszenie Odra-Niemen, Patronat: Miasto Gliwice oraz TVP Katowice. Celem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach. Dla kogo przeznaczona jest pomoc:

BIAŁORUŚ – Stowarzyszenie Żołnierzy AK na Białorusi – środowisko w Grodnie, środowisko w Lidzie, środowisko w Brześciu

LITWA – Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień’39

UKRAINA – Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych

Sybiracy, polskie szkoły oraz polskie rodziny i środowiska rozwijające i podtrzymujące polską tożsamość i kulturę narodową.

Lista artykułów do wzorcowej paczki (mogą być drobne różnice): cukier 1 kg, konserwy mięsne lub rybne- 300 g, ryż 1 kg, kasza 400 g, herbata w torebkach 50-100 sztuk, kakao 100-200 g, makaron 250-1000 g, warzywa w puszcze, owoce w puszcze, czekolada 100 g, olej duży 1 l, duże i małe opakowania ciastek  i cukierków, kawa sypana i rozpuszczalna po 250 g, kartka świąteczna – koniecznie z życzeniami.

Paczki prosimy przynosić do Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach w dniach od 11 do 20 grudnia w godzinach od 7:45 do 15:00