Kilka tysięcy osób uczestniczyło 10 czerwca 2017 roku w ogólnopolskich obchodach Roku św. Brata Alberta w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W liturgii uczestniczyli także ubodzy, artyści, podopieczni Caritas Archidiecezji Krakowskiej, uczniowie i nauczyciele szkół, a także fundacje i parafie, którym patronuje św. Brat Albert oraz licznie zgromadzone siostry albertynki i bracia albertyni. Mszę św. poprzedził koncert oratoryjno-kantatowy ku czci św. Brata Alberta. Z ramienia naszego koła do Krakowa pojechało ok. 90 osób. Nasze koło przekazało do krakowskiego Sanktuarium drewnianą rzeżbę Brata Alberta wykonaną przez byłego mieszkańca Schroniska, pana Ryszarda Wesołka. (zobacz rzeżbę)

Zobacz zdjęcia (kliknij tutaj)

Zobacz pełna transmisję z wydarzenia (kliknij tutaj)

Artykuły Prasowe:

sanktuariumjp2

ekai