W czasie kryzysu związanego z panującą epidemią koronawirusa pragniemy wyrazić nasze zaangażowanie i empatię wobec osób, które nie potrafią poradzić sobie same z zaistniałą sytuacją.  

Aktualnie wiele osób doświadcza trudności i problemów, których rozwiązanie wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego niezwykle potrzebne jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do pomocy prawnej i obywatelskiej, oraz edukacji prawnej albowiem zmian jest dużo i dotyczą wielu sfer życia: zdrowia, biznesu, wymiaru sprawiedliwości, podatków, pracy, szkół i urzędów

Wiele osób poszukiwać będzie  istotnych informacji dotyczących: załatwiania różnych spraw urzędowych i sądowych, umawiania e-wizyt lekarskich i uzyskiwania e-recept, zagrożeń dotyczących wyłudzeń pieniędzy "na koronawirusa", uzyskiwania świadczeń oraz składania wniosków do ZUS, możliwości zawieszania spłaty kredytu, zasiłków opiekuńczych, przestojów w pracy oraz zagrożeń związanych ze zmniejszeniem, a nawet utratą dochodów.

To, czego dzisiaj mieszkańcy najbardziej potrzebują od prawników to przede wszystkim rozwiązań.

Z BEZPŁATNEJ PORADY PRAWNIKA można skorzystać telefonicznie, mailowo bądź za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość

Więcej informacji znajdą Państwo na  stronie internetowej:
http://dogma.org.pl/nieodplatne-porady-prawne-i-obywatelskie-przez-telefon/

Codziennie na profilu na facebooku będą Państwo mogli też uzyskać wiele istotnych informacji pomocnych w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji.

https://www.facebook.com/stowarzyszeniedogma/

Postaramy się dostosować tematycznie do Państwa potrzeb i na naszym profilu zamieszczać stale aktualizowane e-porady.
Zachęcamy do wysyłania pytań na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

http://dogma.org.pl/